Vážení členové Cechu,

dovolte, abych Vás touto cestou informoval, že k 31.1.2024 jsem odstoupil z funkce člena Cechovní rady.

Z úcty k Vám členům Cechu a ke zbývajícím i bývalým členům Rady se domnívám, že je víc než vhodné, abych za sebou nechal pár slov.

O tomto, pro mě velmi těžkém rozhodnutí jsem přemýšlel delší dobu. Když mě Petr Měrka na posledním ročníku Černokosteleckého žejdlíku zmínil jako jednoho z nejstarších členů Cechovní rady, přičemž jsem měl tu čest stát u jeho zrodu, tak mě tato zmínka zahřála u srdce.

Zároveň jsem se zděsil, jak strašně moc ten čas letí, a že své úkoly v Radě plním už osm let. Jsem pyšný na ten obrovský kus práce, který jsme společně s Vámi v Cechu odvedli, jak jsme se rozrostli a myslím, že má Cech velmi dobře našlápnuto. Už jen to, že se nám podařilo změnit zákon, je pro mě obrovským vítězstvím, stejně tak, že s námi chtějí spolupracovat i soukromé subjekty z pivovarnické scény. Z vědomí, že máme na českou pivovarnickou scénu reálný dopad mám skutečně upřímnou radost.

Jediným důvodem mého odchodu je ten, že už to prostě nechci dělat. Náš čas, který máme na světě striktně vyhrazen se tak stává tou nejcennější investicí. Já jsem si této investice velmi dobře vědom a práce pro cechovní Radu nebudu nikdy litovat. Něco staré končí a něco nové začíná a já jsem člověk, který ctí pravidlo, že žádná činnost nesnese polovičatost, přičemž jsem se dostal do situace připomínající jeden díl Básníků, kdy ten život „krájím“. Jsem dvojnásobným hrdým otcem dvou úžasných kluků, kteří mi rostou před očima, tudíž jistě pochopíte, že mnou zmiňovaná investice teď má absolutní prioritu jinde. Pochopitelně neodcházím z pivovarnického světa a nadále budu s Cechem spolupracovat, již však jako běžný člen. Stále se věnuji natáčení videí o domácím vaření piva pro začátečníky na svém youtube kanálu Jersey. Jen za poslední rok jsem provedl několik kluků jejich prvním vařením od A do Z a jsem velmi hrdý na to, že ke mně mají takovou důvěru a hlavně, že začali vařit pivo. V roce 2023 jsem se také stal zaměstnancem Experimentálního mikropivovaru EUREKA pod vedením RNDr. Lukáše Kučery, Ph.D. na Katedře analytické chemie při Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde se s Lukášem účastním úžasných projektů, které jak jsem přesvědčen budou mít na pivovarnictví pozitivní dopad.

Děkuji klukům z Rady za vše co jsme společně dokázali a stejně tak za jejich přátelství a pochopení. Přeji jim další vítr do plachet, protože jej bude hodně potřeba.

S přátelským pozdravem

Jirka Vala   


Kalendář

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Výhody

*Vyžadován
členský průkaz


Partnerské spolky