Vyhlášení vítěze i dalších umístěných se ukázalo mnohem složitější, než jsme si mohli předem představit.

Když jsme zjistili, že bodový zisk prvních dvou soutěžících je naprosto totožný (244 b), tak jsme si spočítali průměr hodnocení ze všech šesti soutěží. Ten ovšem vyšel také úplně stejný (70,33333 b), proto jsme na místě museli nějakým způsobem aplikovat pravidla, která nám sice umožnila na místě spravedlivě rozhodnout o vítězi, ale pro příští ročníky soutěže tato pravidla upravíme, tak aby byla jednodušší a transparentnější a umožnila nám při bodové shodě na místě rozhodnout.

Pro určení vítěze jsme vybrali dva body z pravidel: 1) hledali jsme, který z dvou účastníků měl během Ligy pivo s největším, a který s nejmenším bodovým ziskem a 2) zohlednili jsme výsledek na Žejdlíku. Ve všech parametrech byl vítěz lepší.

 

Bohužel jsme se trochu nechali strhnout děním a v následném rozhodování se trochu ukvapili.

Na třetím až pátém místě panovala také bodová shoda (228 b). Ačkoli nám pravidla ukládají nutnost rozhodnout pouze o vítězi, přičemž další místa mohou být dělená, tak jsme se vlivem časového presu dopustili chyby. Tato chyba spočívá v přehlédnutí skutečnosti, že různé pomocné parametry ukazují na různé účastníky soutěže, a my jsme aplikovali pouze parametr zohledňující umístění na Žejdlíku.

V kontextu toho, že jsme nemuseli vybrat jen jednoho soutěžícího na třetím místě, to ale nemá valný význam. Už v neděli jsme tedy začali jednat o tom, že jsme podle platných pravidel neměli důvod ostatním dvěma na třetím až pátém místě neudělit diplom za třetí místo.

 

TÍMTO VYJÁDŘENÍM SE OMLOUVÁME PÁNŮM:

ONDŘEJI PALKOVI A KAMILU POLCAROVI

A DODATEČNĚ JIM PŘIZNÁVÁME UMÍSTĚNÍ NA 3. MÍSTĚ LIGY ČESKÉHO LEŽÁKU 2018.

 

Jsme si vědomi toho, že okamžitá radost z ocenění se nahradit nedá a ceremoniál se nám už zopakovat nepodaří, přesto prosím přijměte dodatečné gratulace k výborným výsledkům.

Diplomy a ceny, které Vám náleží, Vám zašleme poštou.

 

Liga českého ležáku je originální projekt, nikdy dříve nevyzkoušený. S vědomím toho se pokusíme tyto „dětské bolístky“ v budoucnu eliminovat a věříme ve stejně příjemnou atmosféru, která na soutěži panovala letos.

 

Děkujeme Vám za pochopení.

 

 

Výsledky

1. Jan Oppelt

2. František Sýkora

3. Tomáš Křížek

Ondřej Palek

Kamil Polcar

 

 


Kalendář

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Výhody

*Vyžadován
členský průkaz


Partnerské spolky