Černokostelecký ŽEJDLÍK 2023 - 14.10. 2023

06. čvn 2023 16:12 - 10. říj 2023 12:05 #1 od Michal Roud
Černokostelecký ŽEJDLÍK 2023 - 14.10. 2023 vytvořil uživatel Michal Roud
Je mi ctí Vás pozvat na letošní tradiční a kmenovou akci Cechu domácích pivovarníků z.s. - Černokostelecký ŽEJDÍK 2023!  Musím říci, že letos to bude opravdu nabité! Postupně budeme zveřejňovat více a více podrobnějších informací, ale už teď můžeme slíbit, že to bude opravdu JÍZDA a když k tomu připojím tu neskutečnou atmosféru prostor a okolí Černokosteleckého pivovaru, tak mi po dosazení rovnice vychází akce ROKU! Více zatím na letáku akce a níže důležité odkazy. Registrace vzorků již probíhá.

 

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDF

=14.0pt

Program PÁTEK 13.10.2023

10.00
   Start první várka - následná várka začne po kokončení 1. várky

V pátek 13. října hostí Černokostelecký pivovar v rámci pravidelného setkání domovarníků Černokostelecký Žejdlík - norského sládka Sigurda Johana Saurea. Ten představí historickou techniku výroby unikátního norského piva z kvasničného kmenu Kveik.
Kveik je specifický kvasničný kmen, jehož tradice je v Norsku uchovávána a předávána z generace na generaci. Proces výroby tohoto piva, který kombinuje sladový šrot a jalovcový výluh scezovaný přes olšové špalíky a kvašený při teplotě 40 stupňů Celsia, je stejně unikátní jako jeho charakteristická chuť. V České republice je možnost ochutnání tohoto piva raritou.Ve stejný den bude také vařit spodně kvašenou variantu svého India Pale Ale s názvem Darwin Beau Schiner, norský sládek amerického původu a zakladatel pivovaru Monkey Brew v norském Trondheimu.
Budete mít možnost sledovat obě speciální várky piva!Sládci Sigurd Johan Saure a Beau Schiner budou k dispozici proodpovědi na Vaše dotazy.
V rámci akce bude otevřena také expozice Národního muzea pivovarnictví.

Jedná se o společnou akci Národního muzea pivovarnictví a [url=https://www.facebook.com/cech.pivo?__cft__[0]Cech domácích pivovarníků, z. s.[/url]
cca od 19.00   Večer samozřejmě bude již pravidelné posezení u piva a pokec "pro nedočkavé"!  

Program SOBOTA 14.10.2023

8.30- 10.00   Příjem  soutěžních vzorků
10.30 – Začátek degustací a oficiální zahájení programu
11.00 – 16.00  blok přednášek a praktických ukázek – přesné pořadí bude stanoveno až na místě- Praktický nácvik identifikace senzoricky aktivních kontaminantů piva - Jana Olšovská
- Anatomie a evoluce pivovarských kvasinek - Michal Šimíček
- Nejstarší bylinné pivo v Evropě a výzkum pivovaru EUREKA - Lukáš Kučera
- Představení systémů All-in One - Radek Milota – Bo pivo
- Aleš Dvořák – létající sládek Budvaru -  na téma spolupráce s minipivovary
- Povídání na téma Pivní etiketa pro negrafiky, rady a tipy - Pousťa
- Přednáška na téma hygiena a HACAP - Monika Linková
- Správa o činnosti a hodpodaření Cechu – Petr Měrka

A možná….přijde i…..kouzelník
😊 Ale to až na místě.. 😉
Cca 17.00 Vyhlášení výsledků soutěže
Cca 17.30 vyhlášení výsledků Ligy Českého Ležáku, která je tento rok sponzorována Budějovickým Budvarem – národní podnik

A POZOR!!! Vítěz Ligy Českého Ležáku si uvaří pivo v pivovaru Vik ve spolupráci s Alešem Dvořákem a následně obdrží 100l tohoto piva, zbytek půjde do komerčního prodeje.  Zároveň sebou Aleš přiveze 12x poukaz na oběr 1,5l tekutých kvasnic od Budějovický Budvar a poukaz na společnou prohlídku Budějovického Budvaru pod vedením Aleše

Cca 18.00 vylosování cen ze všech přítomných zúčastněných soutěžících + vylosování hlavní ceny soutěže – All In One Brewster Beacon 40 v ceně 11.200,- Kč

Všechny časy se mohou v rámci okolností mírně lišit.
registrace vzorků: 
soutez.cech-pivo.cz/2023zejdlik/

odkaz na FB událost:
www.facebook.com/events/818162655937305/?active_tab=discussion


objednávací tabulka kvasnic: 
docs.google.com/spreadsheets/d/1O4Ctn5k9...92cSnl6oY/edit#gid=0

Jak na to
Zaregistruje se uvedením jména, emailu a telefonního spojení + napište kolik litrů bude zakvášet.
Jak budeme mít připraveno (přelom srpna /září), dostanete email s výzvou vytvořit podací kód Zásilkovny a zapsat ho do tabulky (aplikace Zásilkovna >>> odeslat zásilku >>> zadat svoji adresu >>> uhradit kartou >>> zapsat vygenerovaný kód)
Na jeho základě budeme kultury rozesílat.

Zde recept pro vyhlášenou Kategorii B kterou ve spolupráci poskytl Pivovar CLOCK :
 

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDFZde recept pro vyhlášenou Kategorii D - inspirováno receptem od Reidar Hovelsen - Geiranger, Norsko :
 

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDF
Sponzoři akce:

Dej Bůh Štěstí s.r.o.  - Černokostelecký pivovar – partner soutěže zastoupené Tomášem Vodochodským a Milanem Starcem

Děkujeme za poskytnutí prostor a veškerých sounáležitostí kolem pořádání soutěže Černokostelecký ŽEJDLÍK, je nám ctí, že tato soutěž může být po celá léta právě na tomto krásném místě, které se historicky neodmyslitelně váže k pivu v tom nejlepším slova smyslu.

Cech domácích pivovarníků – pořadatel soutěže

Bez pořadatele by to nešlo a předpokládám, že nás všichni znáte, ale navíc pro Vás letos máme kromě spousty zajímavých přednášek a reklamních materiálů i hlavní cenu soutěže,  kterou je All In One systém Brewster Beacon 40 v ceně 11.200,- Kč!  Losuje se ze všech přítomných účastníků soutěže!  Navíc se budou losovat další 2 ceny věnované dalším ze sponzorů BO PIVO – Radek Milota (viz níže)

Výzkumný ústav pivovarnický a sladařský / VÚPS - patron soutěže

Pro rok 2023 (a věříme, že i nadále), se stal naším hlavním patronem právě tento subjekt, který pečlivě dohlíží nad tím, abychom naše „národní zlato“ měli možnost pít v té nejlepší formě!
Organizace zabývající se výzkumem, vývojem inovací a šířením znalostí v oblasti pivovarnictví a sladovnictví doma i v zahraničí. V akreditovaných laboratořích se na špičkových přístrojích provádí široká škála analýz piva a surovin.
Vlastní mikrobiologické oddělení se sbírkou pivovarských kvasnic, některé nabízí v různých formách k prodeji.
Pro odbornou i laickou veřejnost nabízí kurzy, které rozšiřují povědomí o rozsáhlém pivovarském světě. Patří mezi znalce a experty v otázce senzoriky piva, pořádá senzorické (degustační) semináře a zkoušku pro pivovarské hodnotitele.
 Pro naši soutěž VÚPS poskytl pro všechny vypsané kategorie Profesionální analytický rozbor vlastního piva včetně IBU !
Tyto ceny si rozdělí všechny 1. - 3. místa v rámci všech kategorií a to následovně:
1. místa: 3 vzorky - analýza IBU + základní analýza (EPM, alkohol)
2. místa: 2 vzorky - analýza IBU + základní analýza (EPM, alkohol)
3. místa: 1 vzorek - analýza IBU + základní analýza (EPM, alkohol)

Navíc absolutní vítěz (největší získaný počet bodů za vzorek) získá od VUPS naprostou novinku a to sadu pivních vad, pro domácí tréning senzoricky aktivních kontaminantů piva.

Národní pivovar Budějovický Budvar - patron Ligy českého ležáku

Asi nemusíme představovat náš jediný národní podnik, který se také jednoznačně zasloužil o  historii českého piva!
Vítěz Ligy Českého Ležáku si uvaří pivo v pivovaru Vik ve spolupráci s Alešem Dvořákem (létající sládek Budvaru n.p.) a následně obdrží 100l tohoto piva, zbytek půjde do komerčního prodeje. Zároveň sebou Aleš přiveze 12x poukaz na oběr 1,5l tekutých kvasnic od Budějovický Budvar n.p. a poukaz na společnou prohlídku (všech zůčastněných) Budějovického Budvaru n.p. pod vedením Aleše

BO PIVO – sponzor soutěže

K domovarnictví neodmyslitelně patří nákup kvalitních surovin a spolehlivých technologií! Od Radka Miloty – BO PIVO, si můžete objednat veškeré potřebné kvalitní suroviny nebo příslušenství a on Vám vždy ochotně pomůže nebo poradí s výběrem.
Do soutěže věnoval poukazy na nákup na eshopu v celkové hodnotě 6400 Kč BO PIVO.cz a taktéž základní suroviny pro domovarníků v losovaných cenách pro zúčastněné.

Pivotéka bez příběhu – sponzor soutěže
Firma, která nám na našem trhu zpřístupňuje nepřeberné množství různých druhů piv a pivních stylů. V současné době má v nabídce více jak 150 druhů piv z 15 různých zemí. Můžete se u nich zastavit jak v jejich prodejně v Jihlavě, a nebo hlavně odkudkoli na jejich přehledném eshopu.
Výherci budou moci některé z těchto piv ochutnat!

Jan Šíma – sponzor soutěže
Kromě grafické pomoci na reklamních materiálech nám navíc přiveze pro výherce poctivý kvalitní med z jeho vlastní produkce!


 
Přílohy:
Poděkovali: Jersey, grádyš, tomas.nabelek2@gmail.com

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.