Domovarnické setkání a degustační soutěž.
Poznámka: registrační formulář do soutěže je ZDE.
Když jsme před rokem organizovali první ročník Černokosteleckého žejdlíku, tak jsme si nebyli úplně jisti, jak přijmete koncept soutěže, jejíž účastníci musí vařit pivo podle receptu někoho jiného.
Překvapivě vás tato podmínka neodradila a na první ročník soutěže jste se dostavili v hojném počtu a mohli jste tak mezi sebou porovnávat „stejná“ piva, která ale společného měla méně než by se dalo čekat. Jak uvedl předseda degustační komise Roman Holoubek: „…přestože byla piva vařená podle stejného receptu, tak každé bylo jiné…“. Ukázalo se tedy ve větší míře to, co jsme předpokládali, že na výslednou podobu piva mají vliv zkušenosti sládka a použité postupy a technologie.
Proto jsme u tohoto konceptu zůstali a také ve druhém ročníku budeme soutěžit podle receptů našich kolegů. Recepty už jsme vám přinesli v minulých číslech časopisu Pivař (3 a 4), takže víte, že se bude vařit Altbier podle Petra Měrky. Můžete si zkusit uvařit stejné ďábelské pivo, se kterým Hana Chmelařová vyhrála celkové hodnocení Litomyšlského korbelu 2017. A aby se dostalo také na celkového vítěze minulého ročníku Žejdlíku, tak jsme požádali Karla Točíka o recept a vy si tak můžete vyzkoušet uvařit jeho žitný ejl.
Jedinou výjimkou je kategorie český ležák, která je zařazená do Ligy českého ležáku a měli byste tedy soutěžit s pivem, které jste si sami vymysleli a poté navařili.
A samozřejmě také i letos můžete soutěžit se svými pivními etiketami.
Obsah
- Domovarnické setkání a degustační soutěž
- Partneři soutěže
- Pravidla degustační soutěže
- Soutěžní kategorie
- Program soutěže
- Liga českého ležáku
- Štítky
Soutěžní Pivař ve formátu PDF ke stažení ZDE.